O Pucharze

Puchar Mistrza Mistrzów (PMM) jest konkursem mającym na celu wyłonienie najlepszego Mistrza Gry RPG. Pozostaje nagrodą ogólnopolską, bez stałej kapituły czy siedziby. W skład komisji oceniającej wchodzą przedstawiciele polskich klubów fantastyki, klubów miłośników gier fabularnych oraz portali internetowych związanych z fantastyką. Jest to impreza prestiżowa, ciesząca się sporą popularnością.

Pierwsza edycja PMM odbyła się na Konkrecie 1998 w Warszawie. Członkowie komisji, wtedy jeszcze konkretni Mistrzowie Gry, wybrali trzech kandydatów, przyznając tym samym pierwsze miejsce (tytuł + puchar) oraz dwa drugie miejsca. Druga edycja miała miejsce na Polconie 1999 również w Warszawie. Komisję oceniającą tworzyli przedstawiciele największych klubów związanych z RPG w Polsce. Również i tu przyznano miejsce pierwsze, drugie oraz trzecie. Od trzeciej edycji – Krakon 2000 – zwycięzca jest tylko jeden.

Puchar Mistrza Mistrzów wręczany jest raz w roku najlepszemu Mistrzowi Gry. W konkursie może wziąć udział każdy uczestnik konwentu, na którym jest rozgrywany PMM. Wystarczy jedynie zgłosić organizatorom swój akces lub prowadzić w czasie eliminacji sesje konwentową. Obecnie podczas każdej edycji PMM wręczane są dwa puchary. Indywidualny, z inskrypcją „Dla Najlepszego Mistrza Gry w Polsce w roku …”, który otrzymuje zwycięzca konkursu w danym roku. Puchar przechodni – zgodnie z nazwą – jest przekazywany kolejnym zwycięzcom konkursu. Jeżeli zdarzy się, iż dany Mistrz Gry po raz trzeci zajmie najwyższe miejsce – otrzyma go na własność. Taka sytuacja miała miejsce do tej pory tylko raz. Trzykrotnym zwycięzcą pucharu jest Wojtek Rzadek.

 

Fanpage Pucharu Mistrza Mistrzów na Facebooku link

4 odpowiedzi do “O Pucharze”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *