Puchar się zmienia!

Od najnowszej edycji obowiązywać będzie nowy regulamin Pucharu Mistrza Mistrzów oraz nowe kryteria oceniania. Zmiany nie są duże. Usankcjonowaliśmy zwyczaje przepisami a przepisując kryteria dołożyliśmy starań, by opisy koncentrowały się na aktywności Mistrza Gry a nie na rezultatach- reakcji Graczy.

Zmiany znajdziecie na zmodernizowanej stronie konkursu, a wkrótce także na stronie konwentu i w informatorze konwentowym.

Decyzje modernizacyjne poprzedziliśmy obserwacjami z przeszłych lat i dobrą praktyką sędziowską wskazaną przez poprzedników.  Część przepisów pozostawiono, by poglądowo opisywały założenia konkursu a nowe zapisy wyewoluowały, by odzwierciedlać obowiązki Organizatora, Sędziów i Uczestników.

Za najważniejsze zmiany uznajemy:

– klaryfikacja procesu wyłaniania/odwoływania sędziów,
– ujednolicenie nazewnictwa etapów konkursu,
– powołanie instytucji Opiekuna,
– dookreślenie zasad wyboru graczy,
– mniej mylące nazwy i opisy kryteriów oceniania,
– mnożniki ocen. Teraz przy liczeniu ogólnej punktacji Przygotowanie do gry ma wagę 1/2 , co może mieć wpływ na wynik osób, które w ostatniej chwili zdecydowały się wziąć udział w konkursie.

Dodatkowo powołaliśmy wyróżnienie, które Sędziowie mogą przyznać  – Zdany Test. Wyróżnieniem nagrodzimy rokującego MG, który wybitnie opanował pewien zakres umiejętności Prowadzącego, ale sumaryczna ocena nie pozwoliła awansować tej osobie do półfinału.

Zmiany obowiązywać będą począwszy od edycji 2016. Zainteresowanych prosimy o zaznajomieni się z treścią regulaminu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *