Lista sędziów na Pucharze Mistrza Mistrzów 2013

Lista sędziów Pucharu Mistrza Mistrzów 2013 na konwencie PolCon

Grzegorz Bagiński  (Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki Thorn)

Lat 32, urodzony w Lidzbarku Warmińskim. W gry fabularne gra od 17 lat, od 14 lat jest również Mistrzem Gry. Powiązany ze Stowarzyszeniem Miłośników Gier i fantastyki Thorn. Jest wielkim fanem gier wszelkiej maści (od RPG, poprzez gry bitewne i planszowe, a na karcianych kończąc), dobrego kina oraz teatru.
Prowadzi systemy : L5R 1 i 3 ed., Deadlands Classic i Reloaded, Warhammer 1i 2 ed., Shadowrun 4ed., Neuroshima, Monastyr. Systemy znane od strony gracza: Earthdawn, Zew Cthulhu, Wampir: Maskarada, CP2020, D&D 3ed., Exalted. To jego druga edycja PMM’a, w którym bierze udział jako sędzia.

 

Krzysztof ‚Krzyś’ Bernacki   (Raport Obieżyświata)
Redaktor i researcher Raportu Obieżyświata oraz redaktor w wydawnictwie Gindie. Laureat Turnieju o Złote Kości w 2012r. O grach fabularnych dowiedział się i uczył z Tawerny RPG – 9 lat od pierwszej sesji i wciąż jakoś to leci! Zwykle mistrzuje, preferując przygodę nad gęste klimaty i głębokie treści (choć z nimi nie walczy). Miast chłonąć setki systemów w które nigdy nie zagra, woli koncentrować się na kilku ulubionych, jak The Shadow of Yesterday, Dungeon World, Fate, Neuroshima, czy obowiązkowe D&D i Warhammer. W Pucharze sędziował będzie po raz drugi.

 

Bartosz „Barven” Draus  (Stowarzyszenie Wielosfer)
Bartosz „Barven” Draus – rocznik 1989, absolwent Automatyki i Robotyki Politechniki Wrocławskiej, od 5 lat gracz, a od niecałych 4 MG, obecnie najczęściej prowadzi, jeśli chodzi o systemu to spory przekrój, w tym sporo indie RPG, poza tym zapalony Larpowiec, udziela się też w innych działalnościach okołofantastycznych, założyciel Wrocławskich Plenerów Fantastycznych, aktywny cżłonek stowarzyszenia „Wielosfer”.

 

 

Tomek ‚altonidas’ Dziedzic (POLTERGEIST (polter.pl))

Rocznik 90′. Swoją przygodę z rpg zaczynał od wersji podstawowej Wiedźmina: Gry wyobraźni. Od tamtej pory, czyli od blisko 8 lat regularnie prowadzi sesje rpg grupie przyjaciół, okazjonalnie wracając do swego pierwszego systemu. Fan WFRP, do którego jak sam przyznaje, przez długi czas nie mógł się przekonać. Były członek inicjatywy Strażnicy Relikwii; współtworzył stronę PBF Miasta RPG. Obecnie związany z serwisem Poltergeist, w którym pełni rolę szefa działu Warhammera.

 

Konrad „Rijel” Kacprzak (Rawskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki „Topory”)

Absolwent prawa. Współzałożyciel i członek władz stowarzyszenia Topory. Koordynator oraz współtwórca wielu imprez stowarzyszenia, na czele z flagowym konwentem Toporiada. Przygodę z fantastyką rozpoczął już jako kilkulatek zaczynając od gier planszowych Magia i Miecz oraz Wojna o Pierścień. Z RPG związany od ponad 10 lat, początkowo jako mistrz gry, od długiego czasu jedynie jako gracz. Preferuje systemy dark fantasy oraz storytellingi w klimacie detektywistycznym i horroru. Jeden ze współtwórców i wielokrotny sędzia konkursu „Złote Topory”.

 

Jacek „Aesh” Kukla  (Stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki)

Student informatyki Politechniki Krakowskiej, wszelką fantastyką i RPG zajmuje się od około 9 lat. Odkąd dotarł do Krakowa został wciągnięty w środowisko KSF i tam rozwijał swoje umiejętności w zakresie grania, prowadzenia, a także LARPowania. Na co dzień zajmujący się ASG oraz jak sam kierunek studiów mówi – informatyką. Miał styczność z takimi systemami jak: WoD (wilkołak, wampir DA i maskarada, changelling, demon) – Call of Cthulhu – Warhammer I i II – Neuroshima – DnD 3.5 – Shadowrun – Scion. Rodowo pochodzi z Gorlic.

 

Przemysław „Xerxes” Pencak – Zakopiański Klub Miłośników Fantastyki SIGIL

Przemek zaczął grać w RPG ponad 10 lat temu (zarówno jako gracz jak i MG). Prowadził takie systemy jak: Warhammer 1-3 ed. Cyberpunk 2020, Shadowrun, Deadlands, Zew Cthulhu, WOD, Neuroshima zarówno w języku polskim jak i angielskim. Oprócz gier RPG interesuje się grami bitewnymi oraz planszowymi. Na co dzień Przemek pracuje jako grafik DTP. Zajmuje się też projektowaniem gier (z różnorakim skutkiem).

 

Tomasz ‚kaduceusz’ Pudło  – Quentin – konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej

Były redaktor działu RPGO serwisu Poltergeist, laureat Quentina i PMMa. Na co dzień zakupowiec we wtryskowni tworzyw sztucznych, popołudniami poświęca się pasji grania. W swojej siedemnastoletniej karierze erpegowca poznał wiele systemów, lecz zawsze najbliżej mu było do klimatów fantasy. Dziś najchętniej prowadzi kampanie na swojej mechanice autorskiej – Wstędze. Prowadzi też bloga o swoim graniu pod tytułem punkt K.

 

Krzysztof ‘Jaxa’ Rudek   (Krakowska Sieć Fantastyki)
Krzysztof ‘Jaxa’ Rudek – rocznik 81, doświadczony MG z pokaźnym stażem, zaczynający swoją przygode z RPG w połowie lat 90. Grywał wiele, prowadził jeszcze więcej. Wychowany na klasycznej polskiej, jesienno-gawędowej szkole grania. Prowadził chyba wszystko co wyszło po polsku (poza tymi nowomodnymi eksperymentami) i sporo tego co w naszym języku nie wyszło.

Wielbiciel space opery, militarnej fantastyki i klimatów raczej ponurych, nie stroni jednak od zdrowego fantasy i sesji-eksperymentów.  Współorganizator kilkunastu konwentów (głównie krakowskich Imladrisów), specjalizujący się w zarządzaniu blokami związanymi z MG i sesjami. Doświadczony prelegent i organizator konkursów.
Niegdyś przez wiele lat związany z GGFF’em, obecnie współpracuje z Krakowską Siecią Fantastyki.

 

Marek  „MareKs” Siedlec  (Master-Mind)

Rocznik 1985. Na co dzień kapłan, od czasu do czasu MG. Gra i prowadzi już 10 lat, głównie sesje online. Współtowarzysz czwartkowych spotkań Stowarzyszenia Master Mind. Autor bloga „wyroluj na głębię”. Pasjonat psychologii, książkowych horrorów oraz gier komputerowych i planszowych. W swoim blogu rozkłada RPG na części pierwsze analizując je pod każdym względem psychologicznym, rozrywkowym i teoretycznym.

 

dr Jerzy Zygmunt ‘Jurzy’ Szeja  (Polskie Towarzystwo Badania Gier)
dr Jerzy Zygmunt Szeja, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Badania Gier, autor książki „Gry fabularne – nowe zjawisko kultury współczesnej”, gra i prowadzi od przeszło 25 lat.

 

 

 

Paweł ‘Pleban’ Szypowicz (Klub Fantastyki „Zardzewiały Topór”)

Dwanaście lat grania w gry fabularne robi swoje. Początkowo Warhammer i Cyberpunk, potem AD&D, stary Stary świat roku i już było z górki. Początki mistrzowania były trudne, ale po 3 latach udało mu się osiągnąć poziom zadowalający zarówno graczy jak i samego siebie. Od 1,5 roku aktywnie wspiera Klub Fantastyki „Zardzewiały Topór” otrzymując zaszczytne miejsce w radzie.

 

 

Kamil „Haritsuke” Wiśniewski (Gdański Klub Fantastyki)

Od wielu lat członek fandomu, od około 2 członek Gdańskiego Klubu Fantastyki. W RPG siedzi od ponad 10 lat, z tego większość jako mistrz gry. Dla niego RPG to przede wszystkim tworzenie wspólnej opowieści, gdzie wszyscy sie dobrze bawią. Nie jest fanem nadmiernej mechaniki ktora według niego bardzo skutecznie potrafi zabić klimat. Bliżej zapoznany z takimi systemami jak Warhammer, D&D, Neuroshima, Wolsung, Krew i Honor oraz Dresden Files. Poza tym orientuje się w wielu innych systemach.

 

Wiktor „Chochlik” Zaborowski  (Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki Avangarda)
Zawodowo specjalista do spraw akwarystyki morskiej w najlepszym polskim salonie akwarystyki morskiej. W RPG gra od 8 roku życia a mistrzuje od 15. Bywalec, prelegent i współtwórca różnych konwentów. Stara się być zawsze uśmiechnięty i w kapeluszu. Zdobywca dwóch statuetek  najlepszego gracza RPG w Polsce w konkursie NeRd. Pasjonat kuglarstwa, gier planszowych, nurkowania i filmu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *